عیدی کارگران تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی با کارکرد یکسال کامل، امسال حداقل ۵ میلیون و ۳۱۰ هزار و ۹۹۰ تومان و حداکثر ۷ میلیون و ۹۶۶ هزار و ۴۸۵ تومان خواهد بود. کارگرانی هم که کمتر از ۱ سال یعنی از ۱...

کد خبر: 956896
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۱۰/۲۸-۱۹:۲۶
ارسال توسط :
بازدید: 1
میزان عیدی سال 1400 کارگران اعلام شد +جزئیات کامل

عیدی کارگران تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی با کارکرد یکسال کامل، امسال حداقل ۵ میلیون و ۳۱۰ هزار و ۹۹۰ تومان و حداکثر ۷ میلیون و ۹۶۶ هزار و ۴۸۵ تومان خواهد بود. کارگرانی هم که کمتر از ۱ سال یعنی از ۱ تا ۱۱ ماه سابقه پرداخت حق بیمه می دارند، مشمول عیدی پایان سال می باشند. این دسته از کارگران به میزان «دو برابر حقوق پایه مندرج در فیش حقوقی، تقسیم بر ۱۲، ضربدر تعداد ماه کارکرد» عیدی دریافت کنند.

عیدی کارگران تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی با کارکرد یکسال کامل، امسال حداقل ۵ میلیون و ۳۱۰ هزار و ۹۹۰ تومان و حداکثر ۷ میلیون و ۹۶۶ هزار و ۴۸۵ تومان خواهد بود.

چه کسانی مشمول عیدی می باشند؟

تمام کارکنان مشمول قانون کار که طبق تعریف این قانون «کارگر» شناخته می‌شوند، مشمول عیدی و پاداش پایان سال می باشند. عیدی این گروه، متفاوت با میزان عیدی کارکنان دستگاه‌های اجرایی و دولتی است و به تناسب میزان «حقوق پایه» متفاوت است.

مبنای پرداخت عیدی کارگران در صورتی که ۱ سال کامل در محل کار خود سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند، معادل ۲ ماه حقوق پایه تا سقف ۷ میلیون و ۹۶۶ هزار و ۴۸۵ تومان خواهد بود. کف عیدی کارگران نیز ۵ میلیون و ۳۱۰ هزار و ۹۹۰ تومان است.

کارگرانی هم که کمتر از ۱ سال یعنی از ۱ تا ۱۱ ماه سابقه پرداخت حق بیمه می دارند، مشمول عیدی پایان سال می باشند. این دسته از کارگران به میزان «دو برابر حقوق پایه مندرج در فیش حقوقی، تقسیم بر ۱۲، ضربدر تعداد ماه کارکرد» عیدی دریافت کنند.

به عنوان مثال کارگری که در سال ۱۴۰۰ حداقل حقوق مصوب وزارت کار یعنی ۲ میلیون و ۶۵۵ هزار و ۴۹۵ تومان را دریافت می‌کند و ۱ ماه سابقه کار دارد، بر اساس فرمول محاسبه عیدی باید ۴۴۲ هزار و ۵۸۲ تومان و کارگری که با همین میزان پایه حقوق، ۱۱ ماه سابقه کار دارد، باید ۴ میلیون و ۸۶۸ هزار و ۴۰۷ تومان عیدی دریافت کند. تاکید می‌شود، میزان عیدی محاسبه شده، صرفاً برای کارگرانی است که «حداقل حقوق سال ۱۴۰۰» را دریافت کنند و به عبارتی در سال نخست ورود به بازار کار قرار می دارند.

عیدی سایر کارکنان دارای بیش از ۱ سال سابقه که قطعاً حقوق پایه آنها بیش از «حداقل حقوق مصوب» است، نیز طبق فرمول یاد شده خواهد بود، با این تفاوت که حقوق پایه مندرج در فیش حقوقی، مبنای محاسبه عیدی آنها خواهد بود. به این معنا که اگر پایه حقوق کارگری ۳ میلیون تومان است باید این عدد را در فرمول قرار داده و عیدی را محاسبه کند.

عیدی و پاداش کارگران معمولاً همراه با حقوق بهمن ماه بوسیله کارفرمایان واریز می‌شود، اما واریز آن با حقوق اسفند ماه نیز منع قانونی ندارد.

در جدول زیر میزان عیدی کارگران حداقلی بگیر (کسانی که پایه حقوق‌شان ۲ میلیون و ۶۵۵ هزار و ۴۹۵ تومان است) به تناسب تعداد ماه کارکرد محاسبه شده است.

جدول عیدی کارگران در سال 1401

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
به اشتراک بگذارید:
لینک کوتاه خبر: https://datanews.ir/?n=956896
ما را در شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها دنبال کنید
آخرین اخبار : اقتصادی
ضریب نفوذ اینترنت سیار از ۱۰۹درصد عبور کرد
۱۴۰۰/۱۰/۲۸-۱۹:۲۰

به گزارش اقتصادآنلاین با نقل قول از ایرنا، با توسعه زیرساخت‌های ارتباطی و تغییر سبک زندگی مردم جهان، استفاده از تلفن همراه به ویژه در ۱ و نیم سال گذشته و به واسطه شیوع کرونا، شدت گرفت.. . اکنون در...

ارسال توسط : اقتصاد آنلاین
فروش ۴۶۱میلیارد ریال اوراق بدهی دولتی
۱۴۰۰/۱۰/۲۸-۱۹:۲۰

. . به گزارش اقتصادآنلاین با نقل قول از ایرنا، بانک مرکزی نتیجه بیست و هشتمین حراج اوراق بدهی که امروز برگزار شد را منتشر کرد.. . در این حراج ۱ بانک و موسسه...

ارسال توسط : اقتصاد آنلاین
بیت کوین ۲۲۰هزار دلاری می شود؟
۱۴۰۰/۱۰/۲۸-۱۹:۲۰

. . اقتصادآنلاین - مهسا نجاتی؛ مکس کایزر، حامی دیرینه کریپتو و کارشناس بازار، پیش‌بینی می‌کند که بیت‌کوین قبل از پایان سال به ۲۲۰ هزار دلار خواهد رسید....

ارسال توسط : اقتصاد آنلاین
راه اندازی نرم افزار حسابداری؛ صفر تا 100 راه اندازی نرم افزارهای مالی
۱۴۰۰/۱۰/۲۸-۱۹:۲۰

امروزه تمام شرکت‌ها و فروشگاه‌ها نیاز به ۱ نرم افزار حسابداری می دارند تا مدیریت امور مالی را به سادگی به دست بگیرند. اگر به تازگی نرم افزار حسابداری برای کسب و کار خود تهیه کرده‌اید و نمی‌دانید که...

ارسال توسط : انتخاب
تاکید روسیه و آلمان بر همکاری برای حصول توافق در روند مذاکرات وین
۱۴۰۰/۱۰/۲۸-۱۹:۰۸

 لاوروف  روز ۳ شنبه در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با همتای آلمانی خود به همکاری گسترده روسیه با آلمان درباره برجام و مذاکرات وین اشاره کرد..  به گزارش ایرنا، وزیر خارجه روسیه گفت: با آلمان همکاری بسیار...

ارسال توسط : الف