داستان نجات معجزه آسای سرنشینان یک خودرو

داستان نجات معجزه آسای سرنشینان یک خودرو

به گزارش خبرآنلاین استان اصفهان به نقل از  پایگاه خبری پلیس اصفهان، مرد میانسالی همراه پسر جوانش که اهل یکی از استان های همجوار اصفهان هستند در دفتر نظارت همگانی (۱۹۷) فرماندهی انتظامی استان حضور یافته و از اقدام شجاعانه استوار علی اصغر بهارلویی مامور واحد گشت یگان امداد فرماندهی انتظامی شهرستان نجف آباد"که باعث نجات فرزندش از مرگ حتمی شده بود، تقدیر کرد.

برای اینکه از جزئیات حادثه مطلع شویم به سراغ علی اصغر بهارلویی رفته و پای گفت و گو با او نشستیم.

لطفاً برای ما از روز حادثه بگویید.

ساعت ۵ و ۳۰ دقیقه بامداد روز حادثه در حال گشت زنی در اتوبان شهید کاظمی، محور غرب استان بودم که با صحنه تصادف بین ۲ تریلر که یکی از آنها از عقب به خودروی جلویی برخورد کرده و حدوداً ۵۰ لوله فلزی از تریلر جلویی وارد کابین تریلر عقب شده و همین امر هم باعث گیر افتادن راننده و سرنشین آن در داخل کابین شده بود، روبه رو شدم.

راننده مرد جوانی حدوداً ۳۰ ساله بود که به صورت کامل توسط لوله ها، داخل کابین حبس شده بود، پدر راننده هم که در زمان وقوع حادثه در عقب کابین در حال استراحت بود هم محبوس و هر دو دچار خونریزی شده بودند.

نمی دانستم چه کار کنم خیلی دستپاچه شده بودم هیچ کسی آن موقع صبح در اطراف خودروی حادثه دیده نبود، راننده من هم با توجه به اینکه تصادف در لاین دیگر رخ داده بود بایستی تقاطع را دور می زد که به دلیل دور بودن مسیر  مدت زمانی طول کشید تا خودش را به من برساند.

به همین دلیل خودم تنهایی دست به کار شدم و برای نجات آنها وارد کابین تریلر شدم، ابتدا سرنشین را که کمتر درگیر بود نجات داده و از کابین خارج کردم.

سرنشین که مردی حدوداً ۵۰ ساله بود از ناحیه کتف دچار درد شدید و از ناحیه سر و صورت خونریزی مختصری داشت که به علت مصدومیت از ناحیه کتف قادر به کمک کردن نبود از طرفی راننده تریلر جلویی هم فردی مسن بود و او هم نمی توانست به من کمک کند و تنها با راهنمایی من توانست موضوع را به سایر یگان های امدادی اطلاع دهد.

در زمان کمک کردن به حادثه دیدگان، آتش در زیر کابین شعله ور شده و دود غلیظی هم داخل کابین را فرا گرفته و هر لحظه امکان آتش گرفتن آن وجود داشت.

سریعا با آچار مخصوص اقدام به باز کردن دو تا از سیم های بُکسل که لوله ها را نگه داشته بود، کرده و سپس روی لوله ها رفته و با فشار پا اندکی فشردگی لوله را داخل کابین کاهش داده و حدود ۵۰ لوله را از کابین خارج کردم.

در این زمان وارد کابین شده و راننده که به علت خونریزی شدید و دود بیهوش شده بود را از بالا تنه آزاد کردم ولی همچنان هر دو پای مصدوم داخل کابین درگیر بود و پدر مصدوم هم با داد و فریاد تقاضای تلاش بیشتر و سریع تر از من داشت و می گفت: "تو رو خدا کاری بکن! تا دقایقی دیگر کابین ماشین آتش می گیرد و پسرم از دست می رود."

خلاصه هر طور شده با کمک راننده تریلر دیگر و با استفاده از یک دیلم پاهای جوان مصدوم را آزاد و او را به بیرون از ماشین منتقل کردم.

در این زمان بود که ماموران آتش نشانی هم در محل حضور یافته و آتش خودرو را مهار کردند و راننده جوان که پایش شکسته بود را به بیمارستان شهید "منتظری" شهرستان نجف آباد انتقال دادند.

تا رسیدن نیروهای امدادی چقدر طول کشید؟

دقیقاً نمی دانم ولی فکر می کنم تقریباً یک ربع یا ۲۰ دقیقه طول کشید.

فکر نکردی ممکن است خودت دچار حادثه شوی؟

مرد جوان لبخندی می زند و می گوید: نه در آن لحظه هیچ فکری غیر از نجات هموطن خود در سر نداشتم من وظیفه انسانی خودم را انجام دادم و مطمئن هستم که همه همکاران من هم چنین عقیده ای دارند و هر کدام آنها هم اگر در صحنه بودند همان کاری را می کردند که من کردم.

برای خودت هم مشکلی پیش آمد؟

بله زمانی که برای نجات مصدومان حادثه روی لوله ها رفتم، چندین بار امکان سقوط من از بالای تریلر که در حال رها شدن لوله بود، وجود داشت.

وقتی هم که در کابین خودرو رفتم به دلیل دود غلیظ، دچار تنگی نفس شدم اما به هر حال خوشحالم که توانستم وظیفه ام را به درستی انجام دادم و واقعاً فکر می کنم، معجزه خدا بود که توانستم آنها را از مرگ حتمی نجات بدهم.

اگر شما در آن لحظه حضور نداشتید چه اتفاقی ممکن بود برای حادثه دیدگان بیفتد؟

با توجه به گرفتارشدن پدر و فرزند در داخل کابین و خون زیادی که از آن ها رفته بود و همچنین آتش سوزی مختصری که در زیر کابین خودرو ایجاد شده و دود غلیظ داخل آن فکر می کنم مرگ هر دو سرنشین حتمی بود.

از طرفی هم راننده تریلر جلویی به علت کهولت سن و عدم آشنایی با موقعیت مکانی جهت اطلاع رسانی به یگان های امدادی نمی توانست هیچ گونه کمکی به آن ها انجام دهد.

پیگیر حال مصدومان نشدی؟

چرا از بیمارستان سراغشان را گرفتم و وقتی فهمیدم که حالشان خوب است خدارا شکر کردم.

بعد از آن ماجرا باز هم مصدومان را ملاقات کردی؟

نه بعد از آن ماجرا مصدومان را ندیدم تا حدود ۳ هفته قبل که آن ها برای تکمیل پرونده تصادف خود به کلانتری مراجعه کرده بودند نشانی محل خدمت من را پرسیده و به نزدم آمده و با آنها ملاقات داشتم. پدر راننده تریلر مرا محکم در آغوش گرفت و مرا غرق بوسه کرد. اولش آن ها را نشناختم و از این کارشان متعجب بودم تا اینکه ماجرای آن روز را به خاطرم آورد و گفت جان فرزنش را مدیون کمک من است.

چرا تا به حال حرفی در مورد کاری که کردی نزدی؟

دلیلی نداشت که بخواهم حرفی بزنم و خودم را مطرح کنم چون من این کار را فقط برای رضای خدا کردم و هیچ چشم داشتی هم از کسی ندارم.

از اینکه توانستی جان هموطنان خود را نجات دهی چه حسی داری؟

از اینکه خداوند به من توانایی داد تا بتوانم به بندگانش کمک کنم حس خیلی خوبی دارم البته معتقدم که من کاره ای نبودم و این خداوند بود که من را سر راه آنان قرار داد.

و سخن پایانی این مامور پلیس

از رانندگان عزیز می خواهم قوانین و مقررات را رعایت کنند به خصوص خودروهای تریلر و کامیون که حامل بار به ویژه میله ها، تیرآهن ها و .. هستند بایستی توجه کنند که خدای ناکرده کوچکترین خطای آنها باعث بروز حادثه برای خودروهای عقب خود می شود.

رانندگان عزیز همیشه این نکته را مد نظر داشته باشند که خانواده آنها منتظر دیدار مجددشان هستند و بنابر این بایستی از هرگونه عجله و شتاب بپرهیزند. البته این مطالب را نه به عنوان یک مامور پلیس بلکه به عنوان یک برادر دلسوز می گویم چراکه هیچ وقت دلم نمی خواهد حادثه ای که دیدم برای هموطنان دیگرم تکرار شود.

46

درصورتی که مطلب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد از طریق صفحه تماس با ما گزارش دهید.
در صورت ناقص بودن مطلب روی منبع کلیک کنید و مطلب را بصورت کامل بخوانید.


گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است و تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

روی خط خبر

پربحث ترین ها

 • مجیدی هافبک ذوب‌آهن را می‌خواهد

  نام هافبک ذوب آهن در لیست فرهاد مجیدی قرار گرفته است. مجیدی نام محمد رضا حسینی هافبک کلیدی ذوب آهن را در فهرست خود قرار داده تا احتمال آبی پوش...

 • دیدار ظریف با عمران خان

  به گزارش حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ،‌  محمد جوادظریف وزیر خارجه کشورمان که برای دیدار با مقام‌های عالی پاکستان در...

 • هشدار نسبت به کوچ مستاجران به حاشیه شهرها

  داغی زودتر از موعد بازار مسکن امسال، حالا نگرانی هایی را نه فقط در حوزه اقتصاد که در حوزه اجتماع رقم زده است. به گزارش خبرآنلاین، بررسی ها نشان...

 • قیمت وام مسکن برای اقشار مختلف

   در هفته های اخیر قیمت اوراق تسهیلات مسکن بانک مسکن با نوسانات زیادی مواجه نبوده است. به گزارش ایسنا، وضعیت کلی بازار مسکن که با توجه به...

 • واردات غذای سگ و گربه ممنوع شد

  مدیر کل دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صنعت، ‌معدن و تجارت از ممنوع شدن واردات غذای سگ و گربه خبر داد. سید مهدی نیازی گفت: از ۸ اردیبهشت...

 • عقب‌نشینی دلار از قله ۲ساله

  به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، چهار نفر از مدیران ارشد بانک مرکزی آمریکا دیروز در همایشی اعلام کردند تداوم جنگ تجاری با چین می‌تواند باعث کاهش...

 • دلیل ارزانی طلا با وجود افت قیمت دلار

  محمدرضا کشتی آرای در گفت‌وگو با ایسنا، در رابطه با وضعیت یک هفته گذشته بازار طلا و سکه گفت: در یک هفته گذشته قیمت انواع سکه و طلا نزولی بوده و...

 • از جاده‌های کشور چه خبر؟

  سرهنگ نادر رحمانی سرپرست مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا درباره آخرین وضعیت جوی و ترافیکی محورهای شمالی کشور گفت:  ترافیک در محور...

 • برگزاری کنگره ملی تجلیل از ایثارگران

  به گزارش خبرآنلاین، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی شهیدی محلاتی در دوازدهمین کنگره ملی تجلیل از ایثارگران گفت: سوم خرداد سال ۶۱ پرشورترین،...

 • از جاده‌های کشور چه خبر؟

  سرهنگ نادر رحمانی سرپرست مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا درباره آخرین وضعیت جوی و ترافیکی محورهای شمالی کشور گفت:  ترافیک در محور...

دوستان ما